Image Alt

“İş Yerinde Etkili İletişim”

  /  “İş Yerinde Etkili İletişim”

İyi iletişim, insan etkileşimi olan her ortamda önemli bir beceridir. işyerinde iletişim söz konusu olduğunda ise iyi iletişim iş performansının en önemli unsurudur.

İşyerinde etkili iletişim sadece çatışmayı azaltmak değil aynı zamanda müşteri ilişkileri, kârlılık, takım verimliliği ve çalışan bağlılığı için de önemli bir faktördür. 

Etkili iletişim kuran bir ortam, ihtiyaçların ifade edilmesi ve anlaşılması için zemin hazırlar ve bu da çalışanların katılımını ve performansını artırır. 

Çalışanlar iyi bir iletişim kültürü kurulduğunda, işleriyle daha fazla ilgilenirler ve şirket hedef ve stratejileriyle daha iyi uyum sağlayabilirler.

Etkili iletişim daha iyi müşteri ilişkileri yaratır. Yenilikçi ve yaratıcı düşünce tetiklenir.

Kısaca Etkili İletişim; satış, müşteri ilişkileri, ekip geliştirme, şirket kültürü, çalışan bağlılığı ve katılımı ve yenilikçi düşüncenin ayrılmaz bir parçasıdır.

Bu eğitim iletişim becerilerinizi geliştirmenize ve daha güvenli bir profesyonel olmanıza yardımcı olur. Canlandırmalar, hikayeler, örnekler, videolardan oluşan içeriği ihtiyacınıza özel olarak olarak hazırlıyor ve iletişim manifestonuzu yazıyoruz. 

Ana başlıklar;

  • İletişimin temel kuralları (dinleme, empati, beden dili, imaj, güven), 
  • Duygusal okur yazarlık, 
  • Sizin üslubunuz hangisi? 
  • Sözlerde mükemmellik, Özür dilemek, teşekkür etmek ve diğer incelikler neden önemli? 
  • İş yerinin havası nasıl güzelleşir?
  • İç müşteri ve dış müşteri ile etkileşimli iletişim, 
  • Zamanın iletişim araçlarının kuralları, e-posta ve mesajlaşma kültürü.

İşyerinde Etkili İletişim Eğitimi On-Line Platforma Uygundur. Eğitim Öncesi ve Sonrasında Makaleler, Videolar, Kitap Önerileri İle Desteklenir.